קצת על עצמי

לתאר למישהו מי אתה זה דבר מאוד קשה. אני יושב כאן ומנסה להבין מאיפה להתחיל ולא מוצא את הנקודה שבה לא אשמע טיפשי או מתיימר אז נראה לי שפשוט אזרוק את עצמי למים יחד אתכם.

כשאני כותב לכם שורות אלו, אני רוצה לחזור אחורה בזמן ולסמן לכם תחנות מסודרות. כרונולוגיות. כמו שהאנשים הרציניים עושים כשהם כותבים ביוגרפיה. אני חייב להודות שהכל מתערבב לי. כי כשאני מפרק את היצירה שלי לגורמים אני רואה ילד בן 3 ששורט להוריו תקליטים של ברסנס וברל, או נער שמנגן גיטרה עם הדיסטורשן של סיאטל של הניינטיז באנגלית וגם את הסטודנט למוזיקה שמנגן ג'אז ברימון. עברתי הרבה גלגולים ביחסים שלי עם המילה והצליל.

אני חושב שהדרך של כל אדם להשלמה וההבנה שלו את עצמו, רצופה בהמון מאבקים פנימיים – חלקם מהותיים וחלקם שטותיים. הדרך שלי התאפיינה בהרבה מאבקים כאלו. אחד המאבקים הגדולים שלי כיוצר היה השימוש במילה. אני חייב להודות שבמשך שנים, הטקסט אצלי היה על תקן  של רופא שיניים. סותם חורים. תמיד יצרתי מוזיקה מאוד אמריקאית באופייה (השפעות קשות מנירוונה, סאונד גארדן, פרל ג'אם ואליס אינ צ'יינס). המילים תמיד התנגנו יפה על הלחן בלי לחשוב יותר מידי. השינוי אצלי החל דווקא שהייתי במחוז החלום הגדול. אמריקה.

בשנה השלישית שלי ברימון קיבלתי מילגת לימודים בברקלי. מכללה גבוהה למוזיקה בבוסטון. אני זוכר את עצמי יוצא משדה התעופה רעב. מוכן לטרוף את אמריקה עם מזוודה וגיטרה. בוסטון עיר מדהימה ביופיה. התרגשתי. לא עבר זמן רב עד שהקמתי הרכב שניגן את החומרים שלי באנגלית. הנה אני עומד על במה בבוסטון ושר את החומרים שתמיד חלמתי לשיר במקום שתמיד חלמתי להיות בו. באמריקה. איך לומר? במילה אחת. אכזבה. התחושה הייתה ריקה . השיר והטקסט עברו לידי. פתאום אני לא שייך לשם. פתאום אתה קולט שאין משמעות למה שאתה שר אם אין לך אחיזה עמוקה בשפה. ההרכב התפרק ומצאתי את עצמי יושב מול פסנתר וכותב לראשונה טקסטים בעברית. ופתאום היה באמת על מה לכתוב. ופתאום אתה חשוף. אתה חשוף לתחושת הזרות והמנטליות השונה שלך.


חזרתי לארץ לכתוב את אלבום הבכורה שלי "שקט אחר" שעסק בכל החוויה שלי כמוזיקאי ישראלי בבוסטון. שקט אחר יצא ב 2012 והופעתי תקופה ארוכה עם השירים שבו. שירים מאוד אישיים שהתקבלו יפה ברדיו ואצל הקהל שלי.

היום, בישראל של 2019, אני מרגיש שאני לא יכול להישאר אדיש למה שקורה מבחינה חברתית וערכית ולכן התחלתי לעבוד על EP חדש בשם 'נדודים'.

לאחרונה יצאו שלושה סינגלים מתוכו: קופסה שחורה, דנה ומציאות. תוכלו למצוא את החומרים שלי בדף האמן של רוני אמיר בספוטיפיי

הירשם/י לניוזלטר שלי


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*